Zastosowanie hirudoterapii

Każdy, kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem musi wiedzieć, że kiedy organizm niedomaga możemy wspomóc go nie tylko za pomocą środków farmakologicznych, ale również poprzez zastosowanie naturalnych, znanych od wieków metod.
Wśród tych, które zasługują na szczególne zainteresowanie warto wymienić jest hirudoterapia czyli leczenie pijawkami. To niezwykle skuteczna metoda, która doskonale sprawdza się w leczeniu wielu różnych chorób i dolegliwości. Sprawdźmy w jakich sytuacjach może nam pomóc.

Leczenie żylaków

Żylaki to poważny problem wielu kobiet. W zaawansowanej postaci muszą być leczone operacyjnie. Na szczęście można tego uniknąć dzięki pijawkom. Zawarte w ich ślinie substancje rozrzedzające krew, dzięki czemu łatwiej odpływa ona z żył. Co więcej, pozytywnie działają również na naczynia krwionośne wzmacniając je.

Pomoc w zakrzepicy i miażdżycy

Jak wspominaliśmy, hirudoterapia to doskonały sposób na rozrzedzenie krwi. Dzięki temu doskonale sprawdza się w walce z zakrzepicą. Co więcej, pijawki wydzielają także substancję, która przyczynia się do zwiększenia rozpadu tłuszczów, dzięki czemu są pomocne także w leczeniu miażdżycy.

Hirudoterapia również kosmetycznie

Warto zauważyć, że hirudoterapia to rozwiązanie nie tylko dla osób chorych, ale również tych, które chcą zatroszczyć się o swoją urodę. Zabiegi hirudoterapii kosmetycznej pozwalają bowiem cieszyć się pięknym, idealnym wyglądem cery. Połączenie krwi i związków pochodzących z pijawek daje bowiem spektakularne efekty.

Inne schorzenia, które możemy leczyć dzięki pijawkom

Mówiąc o hirudoterapii warto wspomnieć, że lista schorzeń, które możemy leczyć dzięki pijawkom jest znacznie dłuższa niż nasze propozycje. Wśród chorób, które leczy się z apomocą pijawek wymienić możemy bowiem również choroby serca, nerek, wątroby, trudno gojące się rany, problemy z nerwowością lub depresją oraz bóle reumatyczne.

Podsumowując hirudoterapia to rozwiązanie na wiele różnych problemów zdrowotnych. Co równie ważne, ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm oraz nie powoduje skutków ubocznych. Nic więc dziwnego, że jest metodą, która cieszy się coraz większą popularnością.

Kategorie
Sport i zdrowie