Męska metamorfoza na wiosnę w 5 krokach

Już jakiś czas temu rozpoczęła się wiosna. Jeśli nadal odczuwasz skutki przesilenia, brak Ci energii, a dodatkowo przybywa Ci stresu, a wraz z nim ubywa włosów na głowie, to czas działać. Męska metamorfoza na wiosnę powinna być kompleksowa. Aby była udana musisz zadbać o swoje zdrowie, czyli zmienić złe nawyki, a także zadbać o sylwetkę. Nie zaszkodzi również zmiana wizerunku. Wprowadzenie zmian może spowodować poprawę samopoczucia, a na pewno inne postrzeganie przez otoczenie, dlatego z pewnością warto. Duże znaczenie ma także zmiana fryzury, która uczyni z Ciebie nowego człowieka, a także zainwestowanie w kosmetyki takie jak pasty do włosów dla mężczyzn.

Krok pierwszy: zmiana diety na wiosnę

Na samym początku warto zadbać o swoją dietę. Jeśli dużo pracujesz to z pewnością jesz w biegu i tzw. gotowce, które mają głównie dużo tłuszczu i węglowodanów, ale niekoniecznie jakiekolwiek składniki odżywcze. Aby to zmienić trzeba przeorganizować swój plan dnia. Podstawą jest śniadanie z którego nie można rezygnować. Warto zatem mieć pod ręką zawsze świeże owoce i warzywa, a tych kiedy wiosna w pełni zaczyna być pod dostatkiem. Jedzenie nowalijek korzystnie wpływa na układ nerwowy, wygląd skóry, a także układ krążenia. Warto znaleźć również zdrowy catering na główny posiłek w ciągu dnia, których nie brakuje, jeśli naprawdę nie ma się czasu na gotowanie. Zwłaszcza, jeśli od dłuższego czasu borykasz się z nadwagą, to jest to jeden ze sposobów, aby skutecznie zadbać o swoją sylwetkę.

Krok drugi: ograniczenie przepracowania

Zmiana diety to nie wszystko, gdyż worki i sińce pod oczami, a także przekrwione spojówki nie wyglądają atrakcyjnie. Dlatego koniecznie musisz ograniczyć pracę wieczorami i w nocy i poświęcić więcej czasu na sen. Zdrowy i efektywny sen powoduje, że nie tylko przybywa energii, ale również kreatywnych pomysłów, a te w pracy i w życiu są przecież bardzo ważne. Zawsze możesz również zainwestować w hamak, który powiesisz w domu. Drzemka w hamaku w ciągu dnia czy po pracy może Ci nieco zrekompensować ubytek snu w nocy. Większa ilość snu to także lepszy metabolizm, a tym samym szybsze spalanie zbędnych kilogramów, które zgromadziły się w okresie zimowym. W końcu czas zrzucić zimowe zapasy, zanim nastanie lato.

Krok trzeci: znalezienie aktywnego hobby

Metamorfoza na wiosnę nie może obyć się bez znalezienia aktywnego hobby. Może to być skrzyknięcie kilku znajomych i organizowanie cotygodniowych rozgrywek w futsalu, albo gra w tenisa lub squasha. Jednak nie trzeba szukać daleko. Jeśli masz psa to możesz po prostu zabierać go na dłuższe spacery. Możesz także zdecydować się na poranny jogging, jeśli masz w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, co do porannego wstawania. Jeśli jesteś typem sowy, to niestety musisz przeorganizować swój plan dnia w taki sposób, by móc przy tym zapewnić sobie odpowiednią ilość snu. Niewątpliwie jednak jogging pozytywnie wpłynie na twoją sylwetkę, wytworzenie endorfin, a także dotlenienie na początek dnia – zatem są z tego same korzyści. Jeśli mieszkasz w mieście, to na zdrowe bieganie, najlepiej wybierz pobliski park lub las.

Krok czwarty: Zmiana fryzury – bo nie tylko kobiety chcą odmiany na wiosnę

Kiedy już twój stan skóry i sylwetka uległy poprawie, to jeszcze w trakcie procesu odzyskiwania zdrowej sylwetki i poprawy kondycji możesz zdecydować się na kolejną metamorfozę, a mianowicie zmianę fryzury. Jeśli masz wystarczająco gęste włosy to możesz wybrać modną fryzurę pompadour, a do jej układania pastę do włosów dla mężczyzny z matowym chwytem. Świetnym pomysłem będzie również tzw. Bad Hair Day, czyli fryzura, która jest nazwijmy to nieładem artystycznym. Aby go uzyskać wystarczy wykorzystać odrobinę pasty do włosów dla mężczyzny z sklepu BeardMan.pl. Warto zauważyć, że pasty do włosów dla mężczyzn mogą dawać również połyskujące wykończenie. Jednak takie będą najlepszym wyborem na szczególną okazję, a na co dzień w sytuacji, gdy decydujesz się na model fryzury z mocniejszym przystrzyżeniem z jednej strony i widocznym przedziałkiem i cieniowaniem z drugiej. Taka fryzura już od kilku sezonów znajduje się wśród najmodniejszych męskich cięć. Przesuszone i wypadające włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a odpowiednie cięcie i wybranie właściwych kosmetyków polecanych przez fryzjera i barbera jest pierwszym krokiem. Dobrym pomysłem na metamorfozę jest także zapuszczenie brody, bądź zadbanego, kilkudniowego zarostu.

Krok piąty: Nowy Ty – nowa stylizacja

Kiedy już wykonasz pierwsze cztery kroki, pozostanie już Ci tylko jeden, a mianowicie nowa stylizacja. Warto odkurzyć starą szafę, zwłaszcza, jeżeli schudniesz sporo i chcesz utrzymać tą sylwetkę musisz zainwestować w nową garderobę. Z pewnością warto tu kierować się zasadą kilka ponadczasowych trendów i kilka sezonowych trendów. Wśród tych pierwszych z pewnością znajdzie się biała koszula, czy koszula w drobną kratkę, a także jeansy i dobrze skrojony garnitur dobrany do sylwetki, niekoniecznie slim fit. Wśród tegorocznych trendów możesz postawić na bordową koszulę czy też sztruksy.

Metamorfoza na wiosnę sprawi, że poczujesz się lepiej. Jeśli w przeszłości podśmiewałeś się z tych, którzy wraz z nastaniem wiosny narzucają sobie reżim diety i aktywności fizycznej, możesz dać im dobry przykład i pokazać, że zmiana może być trwała, a nie chwilowa.

Kategorie
Polecane