Fiat Panda – Twój miejski kompan!

Stworzenie pojazdu praktycznego, sprawdzającego się na miejskich drogach, a do tego miłego dla oka – taki cel przyświecał twórcom Fiata Pandy. To zgrabne rodzinne auto jest z nami już od prawie 40 lat. Kolejna już generacja wciąż udowadnia, że warto poruszać się na co dzień tak sprawdzoną maszyną.

Auto godne polecenia

Fiat Panda jest jednym z chętniej wybieranych samochodów w Polsce. Niska awaryjność, ergonomia jazdy, praktyczność stosowanych rozwiązań technicznych… zalet całkiem sporo jak na auto, które początkowo miało być maszyną złożoną z tanich części. Zamysł twórcy modelu, Giorgetto Giugiaro, miał swoje uzasadnienie. Chciał on stworzyć samochód niedrogi, dostępny dla rodzin, ułatwiający sprawne poruszanie się po mieście.

Oczywiście nie jest to auto idealne – jednak w porównaniu z konkurencją trzyma się naprawdę nieźle, ponieważ awarii ulegają najczęściej drobiazgi. Całość prezentuje się jako maszyna o niskich kosztach utrzymania, komfortowa i dostępna dla każdego. Do tego okazuje się na tyle nowoczesna, aby konkurować z innymi miejskimi kompaktami.

Kompakt stworzony z myślą o mieście

Stylistycznie Fiat Panda nie zaskakuje, ale nie wychodzi również poza ustalone kanony motoryzacyjnego piękna. Zgrabne nadwozie składa się na harmonijną całość z eleganckim, nieprzesadzonym wnętrzem. Wszystko ma w Pandzie swoje miejsce. Kokpit jest wygodny, przestronny, funkcjonalny. Kierowca ma do dyspozycji przejrzystą grafikę wskaźników, praktyczny system zarządzania autem w zasięgu dłoni czy przyjemną w dotyku kierownicę o tytanowym wykończeniu.

Fiat Panda z powodzeniem odpowiada na oczekiwania kierowców przyzwyczajonych do nowinek technicznych – tych jest wewnątrz całkiem sporo. Wystarczy wspomnieć o systemie informacyjno-multimedialnym Unconnect czy nawigacji satelitarnej, aby mieć pewność, że codzienna jazda Pandą to prawdziwa przyjemność.

Kategorie
Motoryzacja