Hirudoterapia – co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem?

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem. Czasem jednak mimo troski o swój organizm zaczyna on niedomagać. Leczenie farmakologiczne, choć często bywa skuteczne niesie za sobą ryzyko występowania skutków ubocznych i nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób poszukuje naturalnych metod leczenia.
Wśród terapii i metod, na które możemy się natknąć znajduje się hirudoterapia. Wiele osób nie ma jednak pojęcia czym tak naprawdę jest i w jaki sposób może nam pomóc. Spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie.

Leczenie pijawkami

Pod tajemniczo brzmiącym pojęciem hirudoterapia kryje się nic więcej jak tradycyjne leczenie pijawkami. Metoda ta wykorzystywana była nie tylko przez nasze prababcie, ale również w czasach starożytnych. Pijawki wysysając krew z naszego ciała jednocześnie wydzielają wiele leczniczych substancji, które wnikając do naszego organizmu mają na niego bardzo pozytywny wpływ.

Na co pomaga hirudoterapia?

Hirudoterapia to metoda leczenia, która okazuje się bardzo pomocna w wielu różnych schorzeniach i dolegliwościach. Wśród chorób, które leczy możemy wymienić między innymi miażdżycę,zakrzepowe zapalenie żył, choroby nerek, choroby wątroby oraz problemy z sercem i układem krążenia. Pijawki mogą pomóc również w leczeniu trudno gojących się ran oraz żylaków.

Czy to bezpieczne?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, które dowiedziały się o tej metodzie leczenia. Na szczęście, możemy je uspokoić. W dzisiejszych czasach w zabiegach hirudoterapii wykorzystuje się bowiem pijawki, które hodowane są w sterylnych, ambulatoryjnych warunkach. Dzięki temu ich przykładanie do ciała nie wiąże się z żadnym zagrożeniem dla pacjenta.

Podsumowując, hirudoterapia czyli leczenie pijawkami to metoda znana i stosowana od wieków. To najlepszy dowód na jej skuteczność. Warto więc skorzystać z oferty profesjonalnych gabinetów stosujących ten rodzaj leczenia. Jednym z takich miejsc jest https://pijawki.abros.pl/.

Kategorie
Sport i zdrowie