Rozwód – z orzeczeniem o winie czy bez?

Decydując się na ślub mamy nadzieję, że życie z drugą osobą będzie udane i szczęśliwe. Niestety, nie zawsze tak jest. W takiej sytuacji zakończenie małżeństwa wydaje się być najlepszym pomysłem.
Możemy zdecydować się na rozwód za porozumieniem stron lub też wybrać orzekanie o winie. W wyborze najlepszego rozwiązania pomóc nam może adwokat. Rozwody we Wrocławiu są podzielone. Sprawdźmy więc, czego spodziewać się po każdej z opcji.

Rozwód bez orzekania o winie – gdy chcesz szybko mieć to za sobą

Decyzja o zakończeniu małżeństwa nie zawsze wiąże się ze sporem czy traumatycznymi doświadczeniami. Czasem małżonkowie po prostu dochodzą do wniosku, że nie chcą być razem. W takiej sytuacji rozwód bez orzekania o winie to najlepsze rozwiązanie.
Jeśli małżonkowie wspólnie uzgodnią w jaki sposób dzielą się majątkiem i opieką nad dziećmi, są całkowicie zgodni co do chęci zakończenia małżeństwa – rozwód mogą otrzymać już na pierwszej rozprawie. 

Rozwód z orzeczeniem o winie – na co trzeba się przygotować?

Jeśli w małżeństwie zdarzały się zdrady, oszustwa, przemoc lub inne nadużycia adwokaci z Wrocławia zalecają rozwód z orzeczeniem o winie. Poszkodowana strona może wówczas liczyć na alimenty, dodatkowo często czerpie siłę z ogłoszonego wyroku.
Decydując się na taki pozew warto jednak mieć świadomość, że rozwód na pewno nie zostanie orzeczony na pierwszej rozprawie. Konieczne będzie również przedstawienie dowodów i/lub zeznań świadków. Dla wielu osób jest to dość stresujące – muszą bowiem poruszać na sali sądowej najbardziej prywatne sprawy. Niemniej, gra jest warta świeczki.

Podsumowując, trudno jednoznacznie określić, czy warto zdecydować się na rozwód z orzeczeniem o winie czy też postawić na porozumienie stron. Wszystko zależy od naszej osobistej sytuacji oraz stosunków jakie mamy z współmałżonkiem. Jeśli mamy wątpliwości warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.
Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę “adwokat rozwód Wrocław’, by natrafić na prawdziwych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy wspólnie z nami przeanalizują naszą sytuację i podpowiedzą jaki pozew złożyć, by było to dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Kategorie
Poradniki