Maszyna cardio nr 1 na świecie już dostępna w Polsce!

VersaClimber, doświadczony lider na rynku w USA i Europie Zachodniej, ugruntował swoją pozycję w Polsce. Gama produktów VersaClimber i VersaPulley ma podnieść poprzeczkę dla sportowców profesjonalnych i amatorów oraz entuzjastów fitness w całej Polsce.

VersaClimber, doświadczony lider na rynku w USA i Europie Zachodniej, ugruntował swoją pozycję w Polsce. Gama produktów VersaClimber i VersaPulley ma podnieść poprzeczkę dla sportowców profesjonalnych i amatorów oraz entuzjastów fitness w całej Polsce.

VersaClimber to maszyna do wspinaczki, która świetnie wspomaga funkcjonowanie całego organizmu. Maszyna uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie! Może być używana przez osoby na każdym poziomie sprawności – angazuje wszystki partie ciała, pomaga spalać kalorie, poprawia kondycję i pomaga w powrocie do zdrowia. Co jednak istotne – VersaClimber nie obciąża stawów, dlatego jest chętnie stosowane przez sportowców w trakcie rehabilitacji, a nawet osoby starsze.

Gdzie można używać VersaClimber?

VersaClimber to maszyna, która świetnie sprawdzi się:

• w fitness klubie

• w domowej siłownii,

• na siłowni,

• w ośrodkach rehabilitacyjnych,

• w centrach fizjoterapeutycznych.

Dlaczego VersaClimber jest maszyną cardio nr 1 na świecie?

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie VersaClimber pozwala zrzucić więcej kalorii (na minutę) niż jakakolwiek inna aktywność na siłowni. Doświadczony entuzjasta fitness spali około 1000 kcal w 40 minut. Imponujacy wynik!

Zerowe obciążenie dla stawów VersaClimber przemawia do wielu elitarnych sportowców z całego świata – profesjonalni sportowcy mogą utrzymywać i rozwijać swoją sprawność bez pogłębiania istniejących kontuzji lub powodowania nowych. Kto korzysta z VersaClimber? Brytyjska gwiazda tenisa (i były mistrz Wimbledonu) Andy Murray, podobnie jak LeBron James, Mark Wahlberg, Lady GaGa i Jennifer Aniston – lista jest długa…

Jak używać VersaClimber?

Kiedy po raz pierwszy zobaczysz i dotkniesz VersaClimber, zauważysz, że jest to sprzęt bardzo stabilny i solidny. Modele VersaClimber przeznaczone do użytku na siłowni wytrzymają codzienne, intensywne użytkowanie przez wiele lat bez utraty wydajności.

Użycie VersaClimber po raz pierwszy jest trudne, ponieważ angażuje wiele grup mięśni w jednym ruchu. Profesjonaliści i trenerzy fitness polecają VersaClimber i włączają go do programów fitness swoich klientów, ponieważ szybko przynosi rezultaty.

Maszyna posiada konsolę komputerową z wyświetlaczem. Użytkownik może natychmiast zobaczyć swoje osiągi wspinaczkowe – całkowitą pokonaną odległość / tempo wznoszenia / spalone kalorie. Użytkownik może ścigać się z wirtualnymi przeciwnikami o różnym poziomie sprawności, od początkującego po olimpijczyka lub ścigać się, aby wspinać się na słynne zabytki i góry oraz wyznaczyć limit czasu wspinaczki.

Jak wyglądają ćwiczenia na VersaClimber?

Użytkownik wpina stopy w pedały, chwyta rączki i… po prostu wspina się. Maszyna została zaprojektowana w celu stosowania „Cross-Crawl” – czyli stylu wspinaczki, który naśladuje prawie każdą czynność, jaką wykonujemy: od czołgania się po chodzenie i bieganie. Twoje prawe ramię i lewa noga uniosą się, a prawa ręka opadnie z lewą nogą.

Jeśli wyobrażasz sobie swoje ciało jako „X”, kiedy wspinasz się na wzór Cross-Crawl, przenosisz siły z prawej strony na lewą i z góry na dół swojego ciała. Niewielki obrót tułowia tworzy siłę i pomaga wzmocnić stabilizatory rotacji. Utrzymywanie mocnych mięśni rdzenia jest podstawą każdego sportu i pomaga w utrzymaniu dobrej postawy.

Świetną cechą VersaClimber jest możliwość ustawienia poziomu oporu wspinaczki – jeśli chcesz mocniej popracować nad swoimi mięśniami, po prostu zwiększ opór. Elitarni sportowcy używają tej funkcji do rozwijania siły i kondycji całego ciała – nóg, bioder, tułowia, ramion i ramion.

Wspinaczka bez oporu oznacza, że ​​użytkownik może wykonać trening HIIT, aby w krótkim czasie znacznie poprawić wydolność sercowo-naczyniową i VO2 max – VersaClimber wywołuje większe VO2 max niż przy użyciu bieżni lub ergometrii wioślarskiej.

Dlaczego nie słyszałem o VersaClimber?

VersaClimber został zaprojektowany i wyprodukowany w USA ponad 40 lat temu. Oferuje najbardziej wszechstronny trening całego ciała i to przy zastosowaniu jednego sprzętu do ćwiczeń. Wielu trenerów żartuje, że to „najwspanialszy sprzęt cardio, o jakim nigdy nie słyszałeś…”.

Podczas, gdy VersaClimber znacząco przyczynił się do poprawienia osiągów i zdobywania medali przez amerykańskich sportowców i osobowości sportowe na przestrzeni dziesięcioleci, wiele klubów sportowych i sieci siłowni w całej Europie pragnie teraz odkryć korzyści oferowane przez „króla cardio”.

VersaClimber Polska została założona w Polsce w 2020 roku przez Davida Lloyda (który wyemigrował z Wielkiej Brytanii wraz z żoną i rodziną z Polski):

„Byłem zachwycony, gdy nadarzyła się możliwość bliższego związania się z VersaClimber i upewniliśmy się, że odzwierciedlamy rosnącą pasję do fitnessu, którą Polska tak dobrze teraz pokazuje. Wprowadzenie VersaClimber do Polski to zwycięskie przedsięwzięcie, które pomoże w osiąganiu sprawności nie tylko zawodowym sportowcom, ale też amatorom. Nasza strona internetowa VersaClimber Polska jest przejrzysta i zawiera wiele informacji, podkreślając istotne powody, dla których warto wybrać VersaClimber spośród innych rodzajów aktywności na siłowni. Obecnie większość siłowni w Polsce nie ma jeszcze żadnych urządzeń VersaClimber, ale to się zmieni i moją misją jest pokazanie niesamowitego potencjału maszyny w zakresie zapewniania sprawności i siły (przy zerowym wpływie na stawy).

VersaClimber Polska jest moim marzeniem od wielu lat. Jestem bardzo dumny z tego, że jestem zaangażowany w urządzenie cardio numer 1 na świecie i nie mogę się doczekać, aby pokazać Polsce, jakie to korzystne i ważne”.

Więcej informacji na temat VersaClimber Polska można znaleźć na stronie internetowej www.versaclimber.pl, a także na Instagramie i Facebooku.

Kategorie
Sport i zdrowie