Kamera do monitoringu IP – kiedy warto?

Poszukując sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem kamery do monitoringu IP.

Rozwiązanie to coraz częściej służy nam nie tylko w miejscach pracy czy użyteczności publicznej, ale również w domach i na posesjach prywatnych. Z drugiej strony jednak pojawiają się głosy, że zakup takiego urządzenia to niepotrzebny wydatek. Przyjrzyjmy się więc, jaka jest prawda.

Czym są kamery do monitoringu IP?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest kamera do monitoringu IP. Mówiąc najprościej, jest to kamera, która łączy się z siecią internetową Wi-Fi, dzięki czemu nagrywany przez nią obraz może być przekazywany bezprzewodowo nie tylko na komputer czy monitor, ale również np. na smartfon. W związku z tym kamera ta daje nam sporo możliwości – oglądania obrazu w czasie rzeczywistym, przeglądania nagrań a nawet otrzymywania powiadomień gdy kamera wykryje ruch.

Kiedy warto zainstalować kamerę do monitoringu?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zawsze jeśli chcemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo, uniknąć kradzieży, dewastacji lub włamania lub zidentyfikować ewentualnych napastników. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że nie są to jedyne możliwości wykorzystania kamery do monitoringu. Coraz częściej kamery te służą nam również w pokojach dzieci oraz osób starszych lub chorych by zapewnić możliwość obserwowania tego, czy są one bezpieczne. Warto wspomnieć również o tym, że kamera do monitoringu IP jest rozwiązaniem, które możemy wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Jak wybrać najlepszą kamerę do monitoringu?

Oferta kamer do monitoringu jest obecnie bardzo szeroka. Znajdziemy w niej kamery obrotowe, punktowe czy kopułowe. Warto wybrać taką kamerę, która zapewni nam jak najszerszy kąt nagrywania obrazu oraz możliwość jego przybliżania. Zwróćmy uwagę czy kamera nagrywa po zmierzchu i jaki jest jej zasięg. Kolejnym ważnym parametrem jest również jakość rejestrowanego obrazu a więc jego rozdzielczość. Obecnie standardem jest jakość HD lub wyższa. Nie bez znaczenia jest również marka kamery do monitoringu. Warto stawiać na sprawdzone rozwiązania.

Kategorie
Polecane