Subaru XV – crossover z charakterem

Terenowe auto, które odnajdzie się w mieście? Samochód masywny, ale niewielkich rozmiarów? Przestronne wnętrze i nowoczesny wygląd? Subaru XV spełni oczekiwania zarówno kierowców poszukujących maszyny z charakterem, jak i tych, dla których liczy się przede wszystkim przygoda. Jeśli jeszcze nie znasz tego crossovera, najwyższy czas mu się przedstawić.

Płynne prowadzenie w każdych warunkach

Model XV to propozycja crossovera od Subaru, który świetnie odnajduje się w mieście. Znakomite prowadzenie zarówno w betonowej dżungli, jak i poza nią sprawiło, że auto ma dziś wielu zwolenników. Samochód został stworzony z myślą o kierowcy nowoczesnym, pewnym siebie i rodzinnym. Nie bez przyczyny wnętrze jest na tyle przestronne, by zapewnić komfortowe warunki podroży zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Ogromny bagażnik i kompaktowe wymiary to kolejne rozwiązania sprofilowane z myślą o osobach poruszających się głównie ruchem jednostajnym, dostosowanym do rytmu miasta.

Mimo to XV pozostaje autem dynamicznym. Pazur wystawia on jednak dopiero daleko poza miastem. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają na to, aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący pod maską. Świetne zawieszenie, zachwycająca dynamika, płynna praca między kierowcą a maszyną… to wszystko sprawia, że Subaru XV stanowi rozwiązanie kompleksowe.

Cechy, które pozwalają XV na pozamiejskie wariacje, to m.in. duży prześwit oraz napęd 4×4. Mechanika umożliwia prowadzenie auta w trudniejszych warunkach bez obaw o to, że cokolwiek może przeszkodzić w pokonaniu ostrzejszego zakrętu czy trudniejszej nawierzchni. Symetryczny napęd obu osi to kolejna zaleta, standardowo stosowana przez japońską markę. XV to również gratka dla miłośników motoryzacji. Cała konstrukcja oparta została bowiem na doskonale znanej Imprezie. Kultowy model złapał oddech i otrzymał drugą szansę na to, by jeszcze trochę poszaleć na naszych drogach – tym razem w nieco bardziej obudowanej formie.

Kategorie
Motoryzacja