Zamiast drzwi balkonowych – drzwi tarasowe

beautiful modern kitchen with window overlooking the lake

Niegdyś do wyboru mieliśmy tylko drzwi balkonowe. Mało wygodne w użyciu, a i dalekie od estetyki, której dziś szukamy w nowoczesnych rozwiązaniach. Można z powodzeniem stwierdzić, że standardowe drzwi balkonowe odchodzą do lamusa, a ich miejsce zastępują funkcjonalne drzwi tarasowe, które w efektowny sposób łączą przestrzeń wewnętrzną, z zielonym otoczeniem panującym za drzwiami. Drzwi tarasowe mają być na pierwszym miejscu wygodne…, ale wygodne, to znaczy jakie?

Na komfort użytkowania wpływa w znaczącym stopniu sposób otwierania. I tu na prowadzenie wysuwa się propozycja droższa, ale znacznie ciekawsza od dostępnych alternatyw, czyli drzwi tarasowe przesuwne. Z takiego rozwiązania korzystają niewielkie przestrzenie, w których liczy się każdy centymetr powierzchni, a drzwi otwierane do środka czy nawet na zewnątrz, tę przestrzeń ograniczają. Drzwi tarasowe przesuwne to także progi o minimalnej wysokości, które w żaden sposób nie wpływają na brak wygody użytkowania. Dawny próg balkonowy przeszkadzał w poruszaniu się, a potykanie się o niego było codziennością. Obecnie drzwi tarasowe z niewielkim progiem sprawiają, że zostaje poprawione bezpieczeństwo przechodzenia na i z tarasu, przez dzieci, osoby starsze czy schorowane, a także osoby z ograniczeniami ruchowymi, jak i korzystające z wózków inwalidzkich.

W przenośni, ale i dosłownie, drzwi tarasowe przesuwne otwierają okna na świat każdemu domownikowi. Na funkcjonalność użytkowania drzwi tarasowych, szczególnie obfitujących w bardzo duże przeszklenia, ogromny wpływ mają systemy przesuwne oraz zamontowane w nich mechanizmy. Liczy się precyzja montażu, jakość poszczególnych komponentów, co owocuje otwieraniem i zamykaniem bez użycia dużej siły fizycznej, nawet przy oknach sporych pod względem gabarytów, a co za tym idzie, ciężkich.

Na powyższe cechy, funkcjonalność, wygodę i tak istotną jakość wybranych elementów oraz montażu, można liczyć wybierając spośród oferty https://domel.pl/. Firma zajmuje się także doradztwem, a proponowane produkty tworzone są zgodnie z najnowszą myślą technologiczną, wpływając tym samym na zadowolenie z użytkowania i pożądaną estetykę.

Kategorie
Tech