3 modne i wygodne bluzy męskie

Mężczyźni, znacznie częściej od kobiet, ponad efektowny wygląd przedkładają wygodę i funkcjonalność ubrań. Nic więc dziwnego, że wśród nich znajduje się wielu fanów bluz, które nie tylko nie krępują ruchów, są miękkie i ciepłe, ale na dodatek również modne. W nadchodzącym sezonie popularność tego elementu garderoby na pewno nie zmaleje, gdyż wiele marek odzieżowych ma je w swoich kolekcjach. Jakie typy bluz męskich będzie można wobec tego znaleźć w sklepach odzieżowych?

 

Gdzie szukać bluz męskich?

Ten element męskiej garderoby można znaleźć w większości sklepów z odzieżą, a przede wszystkim w ofertach marek, które posiadają asortyment dla osób w różnym wieku i o różnych upodobaniach. Aby zapoznać się z najnowszymi kolekcjami firm odzieżowych, które proponują różnego rodzaju bluzy męskie, warto wybrać się na spacer do najbliższej galerii handlowej lub przejrzeć oferty sklepów, m.in. na www.domodi.pl/odziez/odziez-meska/bluzy-meskie. Można również poszukać inspiracji do stworzenia modnych stylizacji z tą częścią garderoby na blogach modowych.

 

Bluzy męskie modne w nadchodzącym sezonie

Zanim wyjdziemy na zakupy, warto najpierw zorientować się, jakie są najgorętsze trendy nadchodzącego sezonu, aby wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę przeglądając propozycje firm odzieżowych.

1. Bluzy z napisami. Ten rodzaj bluz męskich cieszy się popularnością od lat, jednak co jakiś czas powraca z większą siłą. Obecnie są to najczęściej zabawne lub żartobliwe teksty, czy też nazwy marek odzieżowych, które są producentami tych elementów garderoby. Niektóre tego typu nadruki mogą nieść ze sobą jakieś przesłanie lub odzwierciedlać charakter, poglądy lub upodobania osoby, która ma je na sobie.

2. Bluzy z kapturem. Ten typ kojarzy się bardzo mocno z bluzami sportowymi. Bluza z kapturem najlepiej komponuje się z ubraniami w luźnym, sportowym stylu, jest bardzo wygodna i funkcjonalna. Kaptur może ochronić nas przed chłodem, wiatrem, a nawet lekkim deszczem. Wielu mężczyzn traktuje go jako alternatywę dla czapki w czasie chłodniejszych pór roku.

3. Bluzy rozpinane. To trzeci rodzaj, który obecny jest w modzie męskiej od bardzo dawna i prawdopodobnie nigdy nie odejdzie do lamusa. Rozpinane bluzy męskie występują w wersjach sportowych oraz nieco bardziej eleganckich, przypominając nieco eleganckie kardigany, a nawet sportowe marynarki. Taka bluza będzie się świetnie prezentować w połączeniu z jednolitym kolorystycznie t-shirtem lub sportową koszulą.

 

Gorące trendy w modzie męskiej

Producenci i projektanci mody męskiej co jakiś czas zaskakują swoich klientów nietypowymi pomysłami, które jednym przypadną do gustu, a inni potraktują je jako żart. Niemniej osoby interesujące się modą powinny zwrócić na nie uwagę. Wśród męskich bluz pewną awangardę stanowią modele, na których całej powierzchni znajduje się nadruk przedstawiający np. górski pejzaż, fragment obrazu znanego artysty lub oryginalną grafikę. Są to bez wątpienia propozycje dla osób, które lubią bawić się modą i nie boją się eksperymentować z wyglądem.

Kategorie
Poradniki