Zabiegi z użyciem pijawek

Zabiegi z użyciem pijawek to jedna z najstarszych znanych form terapii. Na co pomagają takie metody leczenia różnych schorzeń?

Leczenie pijawkami nazywa się hirudoterapią. To proces wysysania krwi przez pijawki z ciała człowieka. Musi to być oczywiście przeprowadzone pod kontrolą lekarza lub innego wykwalifikowanego specjalisty, by było bezpieczne. Zabiegi z użyciem pijawek mogą być wykonywane tylko w warunkach kontrolowanych, tzn. nie wolno do tego wykorzystywać pijawek z niepewnego źródła. O ile te z polskich jezior raczej nie powinny być nosicielami chorób, to już importowane z Chin mogą gromadzić w sobie wiele poważnych schorzeń. Często w Azji karmi się je podczas procesu wzrostu krwią krów – jeśli zwierzęta były chore, może to zagrozić również leczącym się pijawkami ludziom. Aby mieć pewność, że pijawki są z właściwego źródła, wybieraj te sprawdzone, jak marki Abros.

Zabiegi z użyciem pijawek

Zabiegi z użyciem pijawek stosuje się na szereg różnych schorzeń. Przede wszystkim są to te związane z problemami z krwią, jak miażdżyca czy choroba niedokrwienna serca. Niektórym osobom pijawki pomagają też na bóle głowy czy inne mniej poważne przypadłości, jednak tu warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Ponieważ pijawki są w stanie wytworzyć duże ciśnienie a przez to wygładzić skórę i zassać ją, więc takie zabiegi mogą być też polecane na celluluit. Pełną listę wykonywanych usług znajdziesz na http://pijawki.abros.pl/zabiegi .Leczenie z użyciem pijawek jest skuteczne, bo ślina tych istot zawiera substancje o działaniu terapeutycznym. Jedną z nich jest przeciwzakrzepowa hirudyna, odpowiednia przy wszelkiego rodzaju zatorach czy zakrzepach. Poza tym warto wymienić histaminę, która rozszerza naczynia krwionośne. To dzięki nim pijawki wykazują korzystne działanie – nie chodzi jedynie o upuszczanie krwi, której podczas zabiegu wcale nie ubywa aż tak dużo.

Kategorie
Sport i zdrowie