Dlaczego warto używać prezerwatywy?

Udane pożycie seksualne to takie, które daje radość obojgu partnerom. To również takie, które jest bezpieczne i nie naraża nas na nieprzyjemne konsekwencje w postaci niechcianej ciąży czy chorób przenoszonych drogą płciową. Dlatego też niezwykle ważne jest dbanie o odpowiedni rodzaj zabezpieczenia. Wśród tych, które wciąż cieszą się ogromną popularnością wymienić należy prezerwatywy. Dlaczego? Przekonajmy się.

Ochrona przed nieplanowaną ciążą za niewielkie pieniądze

Prezerwatywa to mechaniczne zabezpieczenie przed ciążą, które uniemożliwia przeniknięcie ejakulatu do dróg rodnych kobiety. Często zdarza się tak, że w jej wnętrzu dodatkowo znajdziemy środek plemnikobójczy, który wzmacnia ochronę. Prezerwatywy to zabezpieczenie powszechnie dostępne, którego koszt jest stosunkowo niewielki.

Chroń się przed chorobami

Co ważne, prezerwatywy chronią nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed wieloma chorobami, które mogą zostać przeniesione drogą płciową. Mowa tu nie tylko o AIDS czy wirusowym zapaleniu wątroby, ale również o wielu typowych chorobach wenerycznych takich jak opryszczka, chlamydia czy rzeżączka.

Czy prezerwatywa może zawieść?

Bardzo często przed wyborem prezerwatywy jako środka antykoncepcyjnego powstrzymują nas liczne historie o ich pękaniu. Owszem, takie sytuacje się zdarzają – wówczas najlepiej udać się do lekarza po tabletkę “po stosunku”. Warto jednocześnie mieć świadomość, że sytuacje te zdarzają się rzadko, poza tym powodowane są najczęściej naszymi błędami. Dlatego warto pamiętać, żeby kupować prezerwatywy z apteki a także odpowiednio je przechowywać. Kieszeń spodni nie jest najlepszym miejscem.

Podsumowując, prezerwatywy są łatwo dostępnym i niedrogim środkiem antykoncepcyjnym, o którym powinniśmy pamiętać, nawet jeśli stosujemy inny rodzaj zabezpieczeń (np. tabletki antykoncepcyjne). Szczególnie w przypadku, gdy zdarza nam się uprawiać przygodny seks lub mamy nowego partnera. Prezerwatywy są bowiem jedynym rodzajem antykoncepcji, który chroni nie tylko przed ciążą, ale również chorobami.

Artykuły dotyczące antykoncepcji i nie tylko można przeczytać pod niżej podanymi adresami artykułów:

 1. https://kobiecechwile.pl/jak-wybrac-odpowiednia-metode-antykoncepcji/
 2. https://kobietynet.pl/prezerwatywa-i-co-dalejczyli-rzecz-o-meskiej-antykoncepcji/
 3. https://modaikobieta.pl/mity-dotyczace-zaplodnienia/
 4. https://pieknanet.pl/jakie-objawy-powinny-sklonic-cie-do-wizyty-u-ginekologa/
 5. https://stylikobieta.pl/jak-rozmawiac-z-corka-o-antykoncepcji/
 6. https://stylowynet.pl/wszystko-o-plastrach-antykoncepcyjnych/
 7. https://urodaikobieta.pl/rodzaje-antykoncepcji-poznaj-je/
 8. https://portalfacetow.pl/naturalne-metody-antykoncepcji-dlaczego-zawodza/
 9. https://kobiecechwile.pl/podejrzewasz-ze-jestes-w-ciazy/
 10. https://sprawafaceta.pl/peknieta-prezerwatywa-co-dalej/
 11. https://kobietynet.pl/spozniony-okres-czy-to-ciaza/
 12. https://modaikobieta.pl/wizyta-u-ginekologa-jak-sie-przygotowac/
 13. https://pieknanet.pl/jestem-nastolatka-jak-moge-sie-zabezpieczyc/
 14. https://stronafacetow.pl/dlaczego-warto-uzywac-prezerwatywy/
 15. https://stylikobieta.pl/antykoncepcja-hormonalna-czy-jest-bezpieczna/

Powyższa lektura pozwoli na pogłębienie wiedzy w zakresie antykoncepcji w zakresie samodzielnego zastosowania oraz przy wsparciu ginekologa.

Kategorie
Poradniki