Betonowe podłogi w domu

Rośnie popularność betonowych posadzek jako gotowych podług i to nie tylko w salonach, ale również chętnie stosuje się to rozwiązanie w kuchni czy łazience. To dość unikatowe rozwiązanie, które nadaje charakter wnętrzu. Wbrew pozorom jest wiele możliwości wykończenia podłogi betonem, ponieważ można zmienić jego właściwości.

Różne rozwiązania

Wybór konkretnej grubości posadzki betonowej zależy od możliwości pomieszczenia. Jeśli chcemy ją zastosować w mieszkaniu, które znajduje się w bloku należy zastosować mniejszą grubość warstwy betonu. Zależy to również od wielkości pomieszczenia. Co najważniejsze, jakość betonu powinna być wysoka. Będzie to owocować w przyszłości oraz ma wpływ na efekt końcowy. Tak jak przez https://www.warmah.pl, stosowana jest mieszanka najlepszego kruszywa i w rezultacie powstaje posadzka betonowa o idealnie równej powierzchni oraz odporna na ścieranie i obciążenia.

Dodatkowy atut to możliwość indywidualnej zmiany faktury posadzki. Można nadać dowolny efekt żeby pasowała do całości aranżacji i wystroju wnętrza. Inna opcja to zastosowanie koloru dla posadzki. Tutaj wachlarz kolorów do wyboru jest ogromny, jaki tylko sobie wymarzymy. Ponadto posadzka może być wyszlifowana na wysoki połysk albo pozostać matowa o naturalnej powierzchni.

Korzyści z posiadania posadzki betonowej

Posadzki betonowe to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Z powodzeniem może ona zastąpić tradycyjne podłogi w kuchni oraz łazience. W pracach wykończeniowych stosuje się specjalne impregnaty dzięki, którym beton jest całkowicie odporny na wilgoć oraz nienasiąkliwy. Dużym atutem w porównaniu na przykład z płytkami jest brak fug. W kuchni to właśnie w nich gromadzi się najwięcej brudu i tłuszczu, co utrudnia utrzymanie podłogi w należytej czystości. Ponadto posadzki betonowe to bardzo dobre rozwiązanie dla przedpokoju, gdzie najbardziej jest eksploatowana podłoga. Beton jest odporny na ścieranie i obciążenie oraz mechaniczne uszkodzenia.

Więcej o posadzkach betonowych na https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/dabrowa-gornicza.html

Kategorie
Tech