Na które suplementy warto wydawać pieniądze.

Jakie odżywki warto brać? Które białka stosować? Jaką wziąć kreatynę? Czy Bcaa działa?

Rynek suplementów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Co chwilę pojawiają się nowe firmy, które produkują odżywki i suplementy zarówno dla sportowców jak i osób aktywnych oraz nowe rodzaje produktów. Reklamy wszystkich wyglądają podobnie – są one wychwalane i wszystkie po przeczytaniu opisu wydają nam się niezbędne. A jak jest na prawdę? Na które suplementy i odżywki warto zwrócić uwagę? Na które warto wydać nasze pieniądze?Jeżeli jesteś osobą aktywną, która uprawia sport to jest pewna grupa suplementów, na które na pewno zwrócić uwagę. Ale przede wszystkim zanim przejdziemy to konkretnych produktów warto się zastanowić jakie marki warto wybrać. Nie zawsze najlepszym kryterium przy jej wyborze jest cena. Tak jak w wielu innych dziedzinach tak i w tej logicznym jest, że jakość musi kosztować. Unikajmy więc firm, które oferują nam najniższą cenę, bo ona nie zawsze idzie w parze z jakością. Zwracajmy uwagę na to, czy producent informuje nas gdzie dany produkt został wyprodukowany. Dzisiaj prawo niestety w tej materii pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy w zasadzie napisać na opakowaniu – wyprodukowano w UE, albo wyprodukowano w UE dla … i tu pojawia się nazwa marki (firmy), a tak na prawdę nie wiemy kto i gdzie wyprodukował dany suplement, czy odżywkę. Uczciwi producenci nie wstydzą się swoich zakładów produkcyjnych, a wręcz przeciwnie na swoich stronach internetowych często się nimi chwalą, np.: http://www.odzywki-olimp.pl/materialy-video-pm-32.html

Przejdźmy do konkretnych rodzajów odżywek i suplementów, które faktycznie działają, na które warto wydać nasze pieniądze.1. Kreatyna – https://www.dso.pl/kreatyna-staki-kreatynowe-c-25.html

Polecana szczególnie dla bywalców siłowni, którzy chcą zwiększyć masę i siłę mięśni – w tym wypadku warto stosować monohydrat kreatyny. Osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe takie jak: pływanie, bieganie, jazda na rowerze itp. powinni pomyśleć o TCM, czyli o jabłczanie kreatyny.

2. Odżywki wysokobiałkowe – https://www.dso.pl/izolat-bialek-serwatki-wpi-c-21_118.html

Bardzo trudno jest dostarczyć z pożywienia tyle gram białka ile potrzebuje organizm aktywnej osoby. Oczywiście są tacy, których posiłki są tak zbilansowane, że z powodzeniem zaspokajają te niedobory w tradycyjnym pożywieniu, ale większość nas potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Dlatego powinniśmy 1-3 porcje wysokiej jakości białka dostarczyć w ciągu dnia. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem wydaje się tutaj mieszanka zawierająca w swoim składzie izolat i koncentrat białek serwatki, np. Whey Protein Complex od Olimu, Delicious Protein od Peaka, czy Whey Gold Standard od Optimuma.

3. Aminokwasy rozgałęzione BCAA – https://www.dso.pl/aminokwasy-rozgalezione-bcaa-c-24_99.html

Aminokwasy BCAA to szczególnie popularna forma aminokwasów. Są to 3 aminokwasy walina, izoleucyna i leucyna. Aminokwasy rozgałęzione BCAA wykazują działanie antykataboliczne, które jest bardzo ważne po każdym treningu. Sprawiają, że szybciej i efektywnej regenerują się nasze mięśnie i szybciej jesteśmy gotowi na kolejny, ciężki trening.

4. Boostery testosteronu – https://www.dso.pl/testosteron-booster-c-47_187.html

Organizm mężczyzn szczególnie po 30 roku życia produkuje mniej testosteronu, a odpowiednia ilość testosteronu w organizmie to bardzo ważna sprawa nie tylko dla osób trenujących. Testosteron odpowiada bowiem nie tylko za wzrost siły i mięśni, ale także na prawidłowe funkcje seksualne. Należy więc szukać preparatów, które zawierają takie składniki jak tribulus, kozieradka, maca, kwas d-asparginowy, palma sabałowa, ekstrakt różeńca górskiego.

Kategorie
Polecane