Wstajesz niewyspany i obolały? Czas zmienić materac

Poranne wstawanie to koszmar? Często zdarza się, że nawet po przespanej nocy czujesz się zmęczony? Narzekasz na sztywność karku i bóle pleców? Wszystko to spowodowane może być nieodpowiednim materacem. Warto więc przyjrzeć się na czym śpisz.

O co chodzi z tym materacem?

Każdy z nas nie raz słyszał o tym, jak ważny jest wybór dobrego materaca KomfortSnu.pl/Materace-Termoelastyczne. Co jednak kryje się za tymi słowami i dlaczego jest to tak ważne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. W ciągu dnia, kiedy normalnie funkcjonujemy, mięśnie naszego ciała zapewniają prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Kiedy jednak zasypiamy, nasze mięśnie rozluźniają się, a kręgosłup opiera się jedynie na tym, na czym leżymy. Jeśli materac, na którym śpimy nie jest w stanie zapewnić mu podparcia dochodzi do sytuacji, w której nasze ciało przyjmuje nienaturalną pozycję. To właśnie ona jest przyczyną sztywności karku i bólu pleców, który towarzyszy wielu z nas podczas wstawania. Co więcej, zbyt miękki materac utrudnia również prawidłowe krążenie – w skutek tego nasz organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu, przez co rano wstajemy zmęczeni pomimo wielu godzin snu.

Dobry, czyli jaki?

Jak widzisz, największe znaczenie ma odpowiednie podparcie naszego ciała podczas snu. Dobry materac to taki, który jest na tyle miękki, by dopasować się do naturalnych krzywizn naszego ciała, a jednocześnie na tyle twardy, by zapewnić naszemu ciału oparcie, jakiego potrzebuje. Nie powinien więc “zapadać się” pod naszym ciężarem. Idealnie, jeśli posiada kilka stref twardości – innego podparcia potrzebuje bowiem nasz kręgosłup, innego zaś nogi czy głowa. Średnio twarde materace, które wykonane są z nowoczesnej pianki spełniają te wymogi gwarantując nam pełnię komfortu. Poza tym warto wspomnieć o tym, że dobry materac powinien również pozwalać naszej skórze oddychać i być wyposażonym w rozwiązania, które pozwolą uniknąć rozwoju bakterii i roztoczy.

Montepiano – materac dla wymagających

Wśród wielu dostępnych na rynku materacy warto zwrócić uwagę na Montepiano (Oferta dostępna pod adresem: SalonSnu.pl/Materac-Montepiano). To propozycja, która jest w stanie zapewnić nam komfort, jakiego potrzebujemy. Materac ten wykonany jest bowiem z pianki Visco Mind. Innowacyjność tej pianki polega na tym, że reaguje ona na temperaturę naszego ciała. Pianka pod wpływem ciepła staje się bowiem bardziej plastyczna, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Co więcej, materac ten wyposażony jest aż w 5 stref o różnej twardości – to właśnie dlatego jest w stanie zapewnić nam komfort jakiego potrzebujemy.

Mówiąc o materacu Montepiano warto wspomnieć również o pokrowcu, w jaki jest wyposażony. Posiada on bowiem właściwości antybakteryjne i antystatyczne, a także można go prać. Zapewnia więc pełnię czystości i higieny.

Słowem, to na czym śpimy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc zainwestować w dobry materac, tym bardziej, że wysokiej jakości materace posiadają obecnie wieloletnie gwarancje. Możemy więc mieć pewność, że wydatek jaki poniesiemy na zakup materaca, po prostu się opłaci.

Kategorie
Poradniki