Używane samochody sprzedawane również w salonach dealerskich

Rozglądasz się za używanym autem w dobrym stanie? W takim przypadku warto przeglądać nie tylko oferty w serwisach ogłoszeniowych, komisach i na giełdach, ale również spojrzeć do salonów dealerskich. Także tam można znaleźć dużo okazji!

Wprawdzie na rynku samochodów używanych do dyspozycji mamy bardzo dużo modeli, to jednak warto wskazać, że znalezienie tego odpowiedniego może nie być takie proste. Kupując używany samochód, tak naprawdę nigdy nie mamy pewności co do jego stanu technicznego.

Nie znaczy to jednak, że transakcja zawsze musi być ryzykowna – jeśli zdecydujemy się na zakup auta od salonu dealerskiego, niebezpieczeństwo jest praktycznie wyeliminowane.

Jakie auta używane kupimy od dealera?

W salonach dealerskich marek kupimy nie tylko modele prosto z fabryki, ale również te z drugiej ręki. Dzisiaj taką ofertę prezentuje coraz więcej dealerów, dlatego możemy bez problemu znaleźć u nich różne samochody używane Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie jest w czym przebierać.

Dealerzy koncentrują się przede wszystkim na sprzedaży aut z ostatnich roczników – zwykle nie znajdziemy tam modeli starszych niż 5 lat. Pojazdy te pochodzą głównie z rozliczeń z klientami, mogą być też poleasingowe lub sprowadzane legalnie z innych krajów.

Używane i z gwarancją!

Wszystkie samochody, zanim trafią do sprzedaży, są dokładnie sprawdzane i ewentualnie wykonuje się wtedy również niezbędne naprawy. Dzięki temu auto trafia do sprzedaży przygotowane na klienta i od razu jest gotowe do jazdy. Co więcej, klient otrzymuje wtedy wgląd w informacje techniczne i prawne o pojeździe, więc może mieć pewność, co kupuje.

Na samochody używane z salonów dealerskich można uzyskać także gwarancję. Najczęściej wynosi ona pół roku albo rok. Jeśli w tym czasie przydarzą się usterki objęte ochroną gwarancyjną, wówczas klient może liczyć na bezpłatną naprawę.

Na miejscu, w salonie dealerskim można również wykupić korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń oraz skorzystać z dogodnych form finansowania – kredyt samochodowy, leasing.

Kategorie
Motoryzacja