Minimalizm Subaru XV, który Cię zachwyci

Od kiedy Subaru XV opuścił japońską fabrykę w 2012 roku, zdążył zyskać grono wiernych wyznawców jego poprzednika – Imprezy. Model niczym nie odstępuje od tej szybkiej legendy, oferując coś więcej, niż tylko znakomite osiągi i prędkość: a mianowicie niesamowicie wysoki poziom komfortu, dla którego warto wsiąść za kierownicę XV.

Geniusz w prostocie

Japońskie rozwiązania techniczne o raz stylistyczne zachwycają nie tylko kunsztem wykonania, ale także niezwykłą prostotą. Sylwetka XV zdaje się surowa i zachowawcza, ale to tylko pozory. Pod tą niepozorną bryłą kryje się mnóstwo potencjału, który znajdzie upust zarówno na miejskich, jak i pozamiejskich drogach. Twórcy nie poskąpili nowinek technicznych, które gwarantują nie tylko swobodę jazdy, ale także pełen spokój podczas prowadzenia.

Wystarczy wspomnieć tutaj o sprawdzonych już systemach zwiększających osiągi i zarazem bezpieczeństwo jazdy. Mowa o silniku w układzie Boxer, znakomicie wyważonym, mocnym, który wyróżnia wytrzymałość i trwałość na uszkodzenia. S-AWD, czyli stały napęd wszystkich kół Symmetrical All-Wheel Drive to kolejny techniczny kunszt, zapewniający kierowcy rozdzielenie momentu napędowego na wszystkie koła w każdych warunkach. To pewne prowadzenie, pełna kontrola nad pojazdem, a zarazem swoboda w podejmowaniu kolejnych decyzji.

Przyszłość nazywa się Subaru

Wspomnieć warto o jeszcze jednym, istotnym dokonaniu marki, które w przyszłości może sporo namieszać. Mowa o systemie stosowanym w nowej generacji pojazdów japońskiego giganta, w tym również XV. Subaru Global Platform (SGP) to specjalny rodzaj konstrukcji o obniżonym środku ciężkości, zapewniający większą sztywność, pewność na drodze, a zarazem wytrzymałość auta. To wszystko wspiera niewielka masa całości, czuły mechanizm kierowniczy oraz odporność na nieoczekiwane zachowania maszyny. Zadbano również, aby silnik oraz skrzynia biegów osadzone zostały niżej niż w innych autach tego segmentu. Dzięki temu znacznie wrasta bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Doskonałe zawieszenie, znakomita sztywność, a do tego pewność, że cokolwiek się wydarzy, Subaru XV stanie w Twojej obronie.

Kategorie
Motoryzacja