Jak zachować męskość?

Udany seks, przynoszący zadowolenie i pełną satysfakcję, tworzy między partnerami silną, intymną i wyjątkową więź. Niestety w ostatnich latach wzrasta liczba mężczyzn, którzy zmagają się z różnymi zaburzeniami sprawności seksualnej i unikają intymnych zbliżeń.

Negatywne skutki zaburzeń sprawności seksualnej

Zaburzenia sprawności seksualnej, dotyczące około 50 % mężczyzn w różnym wieku, oznaczają trudności z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu członka, wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Stanowią osobisty dramat i wstydliwy problem, który ukrywany przed najbliższymi z biegiem czasu staje się przyczyną wielu poważnych kompleksów, a nawet niebezpiecznej depresji. Impotencja oraz problemy z erekcją przede wszystkim niszczą pewność siebie, poczucie własnej wartości jak również pozbawia radości życia, spontaniczności, motywacji oraz zadowolenia z pracy zawodowej. Negatywnie wpływają na dotychczasowe relacje między partnerami, w skrajnych przypadkach prowadząc do wzajemnych pretensji, niechęci i…rozstania.

Przyczyny zaburzeń seksualnych

Istnieje wiele różnych przyczyn zaburzeń sprawności seksualnej u mężczyzn zarówno psychologicznych jak i zdrowotnych. Do najczęściej występujących należą: przemęczenie, nadmiar obowiązków, wielogodzinna praca przed monitorem komputera, bezustanny stres i pośpiech. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ogromny wpływ na jakość życia intymnego mają również niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze, ograniczona aktywność fizyczna, nadużywanie alkoholu czy nałogowe palenie papierosów. Ponad to przyczyną impotencji oraz problemów z erekcją mogą być: zahamowania na tle seksualnym, obawa przed ośmieszeniem lub odrzuceniem przez partnerkę, wzory i zasady przekazane w rodzinnym domu, niedobory testosteronu (występujące zwykle w okresie andropauzy), wysoki poziom prolaktyny, kłopoty z krążeniem urazy i choroby kręgosłupa, regularne przyjmowanie niektórych leków (np. preparaty stosowane w leczeniu chorób serca).

Leczenie zaburzeń seksualnych

Zaburzenia sprawności seksualnej wymagają konsultacji z lekarzem specjalistą – seksuologiem lub andrologiem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem, a następnie ustali przyczynę dolegliwości i zaleci odpowiednią, indywidualnie dostosowaną terapię, której przebieg zależy od przyczyny problemu.Obecnie podstawę leczenia impotencji oraz problemów z erekcją stanowi: leczenie farmakologiczne, psychoterapia, terapia z wykorzystaniem urządzeń próżniowych, zaś w bardziej zaawansowanych przypadkach konieczny może okazać się zabieg chirurgiczny (mikrochirurgia, chirurgia naczyniowa, protezy prącia). Zwykle przyjmowanie leków oraz suplementów diety zapisanych przez specjalistę (np. Permen http://leki-opinie.pl/permen-tabletki), pozwala skutecznie pozbyć się wstydliwego problemu, dzięki czemu mężczyzna może w pełni, bez stresu cieszyć się udanym seksem. Warto również zmienić dotychczasowy styl życia, zadbać o zbilansowaną, racjonalną dietę, a przede wszystkim zdecydowanie ograniczyć nałogi.

Nowoczesne metody leczenia impotencji umożliwiają udane, pełne zadowolenia i satysfakcji życie seksualne, co przekłada się jednocześnie na pozytywną samoocenę mężczyzny, zdrowie psychiczne, a przede wszystkim na związek z kobietą.

Kategorie
Poradniki