Drutex Iglo Energy – okna na miarę XXI wieku

Poszukujesz wysokiej jakości okien energooszczędnych, bezpiecznych i zapewniających świetną ochronę przed dobiegającym hałasem? Jeśli tak, to produktem spełniającym twoje oczekiwania z pewnością okażą się okna Iglo Energy marki Drutex.

Okna stanowią niezbędny element każdego domu czy też mieszkania. Ich obecność jest dla nas czymś oczywistym, gdyż nie wyobrażamy sobie życia w budynku pozbawionym dostępu światła słonecznego. Niemniej jednak każdy, kto choć raz stanął przed koniecznością zakupu nowych okien doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż doświetlenie pomieszczenia to tylko jedna z wielu funkcji omawianego elementu wyposażenia.

Energooszczędność

Pojęcie energooszczędności kojarzone jest z głównie z urządzeniami AGD i RTV. Tymczasem w praktyce wspomniana funkcja występuje również w wybranych modelach okien. Dobrym przykładem produktów tego rodzaju są chociażby okna plastikowe Iglo Energy marki Drutex. Opisywany model odznacza się najniższym współczynnikiem przenikania ciepła na rynku, który wynosi 0,6 W/(m2K). Co to oznacza? Tak niski współczynniki przenikania ciepła jednoznacznie wskazuje na doskonałe właściwości izolacyjne. Należy dodać, iż model Iglo Energy został wyposażony w innowacyjny system uszczelniania. Co więcej, jest to pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące uszczelkę centralną wykonaną ze spienionego EPDM. Zapewnia ona nie tylko izolacyjność termiczną, ale również akustyczną.

Izolacja akustyczna

Hałas dobiegający z zewnątrz jest w stanie skutecznie obniżyć komfort codziennego funkcjonowania. Naturalnie najlepszym sposobem na zniwelowanie natężenia irytujących dźwięków jest oddalenie się od ich źródła, niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe. Sprawę z tego faktu świetnie zdają sobie osoby mieszkające w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, stacji kolejowych czy też… posiadające hałaśliwych sąsiadów. Jak poradzić sobie z opisanym problem? Rozwiązaniem kłopotu mogą okazać się dźwiękochłonne okna. Izolacja akustyczna, określana również mianem dźwiękochłonności, wyrażana jest współczynnikiem Rw. To właśnie on informuje o stopniu tłumienia hałasu. Im wyższa wartość Rw, tym lepsza ochrona przed dobiegającymi z zewnątrz dźwiękami. W przypadku okien Iglo Energy Rw kształtuje się na poziomie 32 – 35 dB co świadczy o wysokim poziomie dźwiękochłonności. Należy dodać, iż w przypadku okien Iglo Energy istnieje możliwość zastosowania dźwiękochłonnych pakietów szybowych do aż 50 dB!

Ochrona przed włamaniem

Nie bez przyczyny mówi się, że okazja czyni złodzieja. Niestety, pozostawienie otwartego okna na całą noc to dla wielu osób swego rodzaju „zaproszenie”… do włamania. Dlatego też warto powstrzymać się przed kompletnym otwieraniem okna, zastępując je rozszczelnieniem. W przypadku energooszczędnych okien Iglo Energy takie rozwiązanie w żaden sposób nie odbije się na komforcie. Na tym nie kończą się elementy antywłamaniowe zastosowane w opisywanym modelu marki Drutex. Iglo Energy wyposażone są bowiem w innowacyjne okucia Maco Multi Matic KS z dwoma czopami antywyważeniowymi i.S. To właśnie one gwarantują niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa, stanowiąc przy tym świetną ochronę przed włamaniem. Dodatkowo na życzenie klienta istnieje możliwość rozbudowy okien o dodatkowe elementy zabezpieczeń, takie jak szyby antywłamaniowe P4 czy też szyby bezpieczne P1.

Więcej informacji o oknach marki Drutex znajdziesz na stronie www.e-lazur.pl. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi produktami marki, takimi jak drzwi, bramy garażowe czy też rolety.

Kategorie
Tech