3 rzeczy, które zachwycają w Subaru Forester

Autem, które łączy w sobie niespożyte pokłady energii, prezencję oraz funkcjonalność, a na dodatek spełnia wymogi stawiane współczesnym crossoverom, jest bez wątpienia Subaru Forester. Kompakt japońskiej marki znakomicie odnalazł się na europejskich drogach, oferując coś znacznie więcej niż wygodną jazdę. Co Cię w nim zachwyci? Sprawdźmy.

Po pierwsze – praktyczność

Subaru Forester jest samochodem z pogranicza crossovera oraz SUV-a. Przeznaczony zarówno do jazdy po mieście, jak i bardziej wymagających drogach, musi spełniać określone cechy. Jedną z nich jest niezwykła praktyczność zastosowanych rozwiązań. Przede wszystkim jest to samochód o niezbyt wygórowanej cenie, jeśli spojrzymy na właściwości jezdnych i dostępne wyposażenie. Wystarczy wspomnieć o wycieraczkach z czujnikiem deszczu, bezkluczykowym odpalaniu silnika, wielofunkcyjnym wyświetlaczu czy adaptacyjnym tempomacie.

Po drugie – dynamika

Czym byłaby swoboda za kierownicą bez możliwości wyboru trybu jazdy? Subaru Forester został zaopatrzony w system SI-DRIVE, który w połączeniu z podrasowaną technologią zapewnia świetne możliwości powadzenia. Rozwiązanie to pozwala na dopasowanie pracy zespołu napędowego do warunków panujących na drodze, a także oczekiwań kierowcy. Wybierać można między trzeba trybami: sportowym, dzięki któremu silnik pracuje bardzo płynnie, Sport Sharp dla szybszego przyrostu mocy oraz inteligentnym, dzięki któremu manewry kierowcy zostają sprzężone z reakcją samochodu.

Po trzecie – solidność

Tym samochodem wjedziesz wszędzie i wygodnie wyjedziesz, nie martwiąc się ani o stan silnika, ani o możliwości jezdne. Forester jest samochodem z pogranicza SUV-a i crossovera, charakteryzuje się więc solidnym wykonaniem i rozwiązaniami technicznymi, które umożliwiają łatwe poruszanie się po zróżnicowanym terenie. Jazda po mieście to oczywistość i tu auto sprawdza się znakomicie. A jak w terenie? Czy to w grząskim błocie czy na wertepach Forester świetnie się odnajduje, co zawdzięcza silnikowi w układzie boxer o zrównoważonej pracy, zaawansowanemu zawieszeniu oraz bezstopniowej skrzyni biegów Lineartronic CVT.

Kategorie
Motoryzacja